Aktualitet dhe Lajme

13-vjeçarja plagosi me thikë adoleshentin, flet dëshmitarja: Djali mbante barkun me dorë…

Share

Mëngjesin e sotëm, një ngjarje e rëndë u regjistrua në një shkollë në Gjirokastër, ku një nxënës është qëlluar me thikë nga një nxënëse.

Ngjarja ndodhi në lagjen “18 Shtatori” në Gjirokastër, kur nxënësi A.T 15-vjeç ka ngelur i plagosur me thikë nga një 13 vjeҫare, nxënëse e shkollës 9-vjeçare “KOTO HOXHI” në Gjirokastër.

Lidhur me këtë ngjarje, ka folur edhe një dëshmitare, ku ka treguar i kanë dhënë ndihmën e parë të riut që ishte lënduar.

“As nuk e pashë fare, as kush ishte djali, pashë një gocë, çfarë ke që qan, është çarë ky djali me thikë, u çorientuam, kur pashë djalin që doli gjaku, ku je i thashë, nga Tepelena jam tha, mbante barkun me dorë, gjaku vu, i dhamë ndidhmën e parë, lajmëruam policinë, e mori ambulanca, këto gjëra nuk duhet të ndodhin më, ata janë fëmijë, por prindi duhet të ketë kujdes”, tha gruaja.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button