Aktualitet dhe Lajme

Ҫështja Gërdeci, sot seanca e radhës për ish-ministrin Fatmir Mediu

Share

Ditën e sotme, do të mbahet sot seanca e radhës për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili është nën hetim për çështjen e Gërdecit.

Mësohet se seanca do të nisë në orën 9:00.

Kujtojmë se Mediu po hetohet për shpërdorim detyre, në lidhje me vdekjen e 26 personave dhe plagosjen e qindra të tjerëve, pas shpërthimit që ndodhi në Gërdec më 15 mars të vitit 2008.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button