Aktualitet dhe Lajme

Viti i Ri 2024 mbërrin edhe në Azi, Japoni dhe Kore

Share

Viti i Ri 2024 ka trokitur edhe në Korenë e Jugut, Korenë e Veriut dhe Japoni.


Në Seul, një ceremoni e tingëllimit dhe numërimit mbrapsht është zhvilluar në pavijonin Bosingak.

Pheniani i ka thënë lamtumirë vitit 2023 me një shfaqje fishekzjarre në sheshin Kim II Sung.

Ndërsa në Tokio, turma njerëzish janë mbledhur në një tempull në qendër të kryeqytetit për të parë një ceremoni tradicionale të këmbanave, të njohur si Joya no Kane.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button