Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Një dallgë e madhe e kuqe niset drejt stadiumit, tifozët kanë pushtuar Dortmundit që disa orë para ndeshjes

Share

Tifozët e Kombëtares shqiptare kanë pushtuar sot Dortmundin teksa janë duke u bërë gati për ndeshjen Itali-Shqipëri. Të gjithë janë mbledhur që në orët e para të paradites në grupime të mëdha me këngë e me valle duke ndezur atmosferën e duke e bërë që ndeshja të luhet si në shtëpi për djemtë e Silvinjos.

Dhe kjo kuptohet qartë nga pamjet e mëposhtme, ku tifozët janë mbledhur në qendër të qytetit dhe si në dallgë e madhe e kuqe janë nisur drejt stadiumit ku në orën 21:00 do të luhet ndeshja.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button