Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Katër gola, Bayern dhe Real tregojnë klasin në Champions, barazim në Mynih

Share

Bayern Munchen dhe Real Madrid barazuan 2-2 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së UEFA Champions League.

Në Mynih, ndeshja nisi mjaft mirë për bavarezët, që patën një rast të artë me Sane në minutën e parë. Sulmuesi gaboi para Lunin, duke zhgënjyer kështu tifozët.

Skuadra e Tuchel vijoi me sulmet, teksa në të 9-tën minutë ishte Harry Kane që provoi nga larg, pa rezultat.  Madrilenët u treguan cinik, teksa në mundësiën e parë konkrete shënuan me anë të Vinicius (23’).

Bayern përmbysi llogaritë në fillimin e pjesës së dytë. Sane vendosi ekuilibrin, ndërsa Kane dërgoi në festë tifozërinë pasi ekzekutoi saktë një penallti. Ekipi i Ancelottit fitoi 11-metërsh në të 83-tën minutë, nga pika e bardhë nuk fali Vinicius.  Skuadra e kualifikuar do të mësohet në takimin e kthimit, që do të mbahet në Madrid.

(VIDEO)

(VIDEO)

(VIDEO)

(VIDEO)


Huazuar nga StartNews.

Back to top button