Aktualitet dhe Lajme

VIDEO / Fitorja e dytë radhazi për Inter Miamin, Messi shkëlqen me dopietë

Share

Inter Miami ka marrë fitoren e dytë radhazi në MLS, teksa ka triumfuar 3-1 në shtëpi ndaj Nashville SC.

Messi me shokë e panë veten në disavantazh që në minutën e dytë pas një autogoli të Negri, por skuadra e Martinos ktheu gjithçka në favorin e vet brenda pjesës së parë.

Messi barazoi shifrat në minutën e 11-të, duke i hapur rrugë kështu përmbysjes së madhe nga Busquets.

Në pjesën e dytë, për Inter Miamin mjaftoi menaxhimi i rezultatit dhe një gol i argjentinasit Messi për të marrë 3 pikë me vlerë në kampionat.

Goli i 1:

Goli i 2:
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button