Aktualitet dhe Lajme

U kapën me thika dhe fishekzjarrë, policia gjermane arreston 50 tifozë italianë para takimit me Shqipërinë

Share

U kapën me thika dhe fishekzjarrë, policia gjermane arreston 50 tifozë italianë para takimit me Shqipërinë

Përpara takimit midis Shqipërisë dhe Italisë në Dortmund, policia gjermane ka arrestuar 50 tifozë italianë.

Siç bëjnë me dije mediat italiane, ata janë ndaluar nga forcat e rendit pasi tentuan të hynin në stadium me thika dhe fishekzjarrë.

Sipas burimeve, vendimi për ta pritet të jepet pas 24 orëve.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button