Aktualitet dhe Lajme

Tronditet Gjermania, zviceranët kalojnë në avantazh

Share

Zvicra dhe Gjermania ndeshen në takimin e fundit të Grupit A, për të mbyllur fazën në grupe.

Ekipit të Murat Yakin i mjafton vetëm një barazim për të kaluar më tej si vend i dytë, por shanset për t’u kualifikuar janë të mëdha edhe nëse mposhtet në këtë takim, si vend i dytë ose si një nga katër vendet e treta më të mira.

Nga ana tjetër, “Panzerat” janë të kualifikuar për më tej, teksa i duhet vetëm një barazim për të siguruar vendin e parë. Gjithsesi Nagelsmann ka habitur me zgjedhjet e tij, duke mos bërë asnjë rotacion.

29′ GOOOL ZVICRA 1-0/ Ndoye merr një top në zonë dhe e shtyn drejt rrjetës.

17′ Andrich lëshon një predhë nga distanca, që shkon në rrjetë. Pas rishikimit me VAR, Orsato anulon golin.

The post Tronditet Gjermania, zviceranët kalojnë në avantazh appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button