Aktualitet dhe Lajme

“Shtëpi bari” në papafingon e banesës ku jetonin, policia arreston në flagrancë 3 shqiptarët në Angli

Share

Tre ‘fermerë’ shqiptarë të kanabisit janë gjetur dhe arrestuar në papafingon e një shtëpie, të cilën e bastisën.

Alberto Loka, Riza Manuka dhe Besard Muça, ishin në procesin e krijimit të ndërmarrjes së re të paligjshme, por asgjë nuk u shkoi sipas planit pasi u ndaluan nha policia.

Në vendngjarje, policia gjeti 51 bimë kanabisi në një dhomë dhe gjithashtu pajisje jetike për rritjen e tyre.

Policia gjeti tre telefona celularë, por nuk mundi të hynte në iPhone-in e Lokës pasi ishte i mbrojtur me fjalëkalim. Dy celularët e tjerë treguan një telefonatë të rregullt mes Manukës dhe Muçës.

Loka, Manuka dhe Muca, u deklaruan fajtorë për përfshirje në kultivimin e kanabisit.

Chris Baker, që përfaqëson 24-vjeçarin Loka, tha se klienti i tij ishte një emigrant i paligjshëm që e kishte pranuar fajin në rastin e parë.

Ndërsa Shaun Dryden, që përfaqësonte Muçën, tha se klienti i tij kishte qenë në vend për rreth 12 muaj në mënyrë të paligjshme përpara se të arrestohej dhe të lihej në paraburgim.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button