Aktualitet dhe Lajme

Shqipëria rikthehet në fushë në shtator, programi i kuqezinjve

Share

Shqipëria mbylli aventurën e Euro 2024, teksa u rendit në vendin e fundit. Kuqezinjtë, pas pushimeve të verës, do të rikthehen menjëherë në fushë me përfaqësuesen.

Ekipi i Sylvinhos synon që të bëjë paraqitje të mira në Nations League, në Ligën B në grupin B1. Me 7 shtator, Broja më shokë sfidojnë Ukrainën, ndërsa me 10 shtator presim Gjeorgjinë.

Në tetor është në program takimi me Çekinë në transfertë, ndërsa me 14 tetor përballemi me Gjeorgjinë po jashtë. Në nëntor luhet Shqipëri-Çeki dhe Shqipëri-Ukrainë.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button