Aktualitet dhe Lajme

“Shkundet” bregdeti grek, ja sa ishte magnituda

Share

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në Rodos. Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 13 kilometra në jugperëndim të ishullit.

Më tej në njoftim bëhet me dije se tërmeti kishte një thellësi fokale 17.1 kilometra. Deri tani nuk ka raportime për dëme ose të lënduar.

The post “Shkundet” bregdeti grek, ja sa ishte magnituda appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button