Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraNë PeshkopiPërditshmëri

Shënohet viktima e parë nga Covid-19 në Dibër

Peshkopi Diber

Share

Situata e COVID19 në vendin tonë vijon të jetë serioze. Vetëm në 24 orë kanë humbur jetën 4 pacientë, duke e çuar në 93 numrin e viktimave. Dy prej viktimave janë 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një pacient 75 vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81 vjeçare nga Tirana.

 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i drejtohet të gjithë qytetarëve dhe bizneseve të jenë të kujdesshëm në zbatimin e protokolleve të sigurisë. Respektimi i distancës, vendosja e maskës, higjiena vetjake dhe kolektive janë mënyrat e vetme për të frenuar përhapjen e COVID19.

Po ashtu bëhet me dije se në 24 orët e fundit ka shtim të pacientëve edhe të moshave të reja.

 

Huazuar nga  https://www.balkanweb.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button