Aktualitet dhe Lajme

Scaloni mund të përfundojë në Serie A

Share

Sipas raportimeve nga Italia, Lazio është në kërkim aktiv për një trajner të ri pas largimit të Maurizio Sarrit.

Në këtë kuptim, klubi do të kishte nisur kontaktet fillestare me Lionel Scaloni, aktualisht në krye të kombëtares së Argjentinës, për të shqyrtuar mundësinë që ai të marrë postin.

Scaloni, i njohur në botën e futbollit për karrierën e tij të jashtëzakonshme si lojtar, kaloi kohë te Lazio midis 2007 dhe 2013, me një periudhë të shkurtër në huazim te Mallorca.

Kjo lidhje e mëparshme mund të jetë një faktor përcaktues në konsiderimin e tij si një kandidat për të drejtuar ekipin romak, siç raportohet nga ‘Corriere dello Sport’. Megjithatë, trajneri argjentinas ka një kontratë aktuale me Albiceleste deri në vitin 2026, gjë që mund të komplikojë ardhjen e tij eventuale te Lazio.

Përveç Scalonit, emra të tjerë që janë shfaqur si opsione të mundshme për bankinën e Laziales janë Igor Tudor, aktualisht pa ekip, Sergio Conceicao i Portos dhe Alberto Gilardino i Genoas.

Bordi i Blanquileste do të vlerësonte të gjitha këto alternativa për të marrë një vendim që i përgjigjet nevojave të ekipit dhe që mund të garantojë performancë të mirë në garat e ardhshme. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button