Aktualitet dhe Lajme

Sa para merr në dasma? Ja si përgjigjet Era Rusi

Share

Pyetja që u bëhet më shpesh artistëve, është sesa paguhen në koncerte. E kësaj pyetje nuk i shpëtoi as Era Rusi, një nga këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare.

Mbrëmjen e djeshme, teksa ishte e ftuar në “Top Arena” moderatorja e pyet: “Sa para merr nëpër dasma”?

Duke u mundur t’i shmanget përgjigjes Era tha:

“Problemi është që ti duhet të paguash orkestrën, DJ, foninë janë shumë gjëra. Çmimi rritet në varësi të komponentëve që klienti kërkon të shtojë, kështu që sa më shumë gjëra të mëdha dhe të bukura të duash të besh, aq më shumë do hidhesh”,– shprehet duke qeshur këngëtarja, duke na lënë të kuptojmë se shuma që ajo merr është e lartë dhe e justifikon punën e bërë.

Rikujtojmë që Era njihet si një këngëtaret me vokalin më të mirë. Ajo është shumë e kërkuar dhe ftohet në koncerte dhe në dasma.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button