Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPersonalitetePolitikë

PS konfirmon kandidatin për kryetar bashkie të Dibrës në zgjedhjet e 14 Majit

Share

 

Rrahim Spahiu, kryebashkiaku në detyre do të jetë kandidati i PS për bashkinë e Dibres ne zgjedhjet e 14 majit. Kujtojme që Rrahim Spahiu fitoi në zgjedhjet e pjeshme në Dibër perballe Premtim Kryemadhit dhe Luan Hakes.
Sakaq, PS pritet të zyrtarizojë sot të 61 kandidatët që do të garojnë më 14 maj për Bashkitë e vendit. Zyrtarizimi I kandidatëve do të kryhet në mbledhjen e Asamblesë së PS. Kujtojmë se 27 marsi është afati  fundit për regjistrimin e kandidatëve në KQZ.

Link i huazuar nga portali startnews.news

Back to top button