Aktualitet dhe Lajme

Përballja Shqipëri-Spanjë, Papa Francesku bën simbolin e shqiponjës me duar

Share

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një foto të Papa Françeskut duke bërë shqiponjën, simbolin e të gjithë shqiptarëve anë e mbanë botës.

Rama e ka postuar foton në Facebook, pak minuta para se të nis ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës.

Shqipëria do të luftojë deri në minutën e fundit për të kaluar në fazën tjetër, ndërkohë deri tani iberikët janë në avantazh me një gol të shënuar.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button