Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 2 qershor 2024, në të gjithë vendin

Share

Sot, më 2 qershor 2024, moti në Shqipëri pritet të jetë kryesisht i qëndrueshëm me temperatura të ngrohta dhe pak reshje shiu të mundshme në disa zona. Në kryeqytet, Tiranë, temperatura maksimale do të jetë rreth 31°C, me disa mundësi për shtrëngata izoluara vonë gjatë ditës. Në qytetet bregdetare si Durrësi dhe Vlora, temperaturat do të jenë mesatarisht rreth 28°C dhe moti do të jetë kryesisht me diell, duke krijuar kushte të përshtatshme për ta konsideruar plazhin si një mundësi për freski, argëtim dhe relaks.

Në zonat e tjera të vendit si Korça dhe Elbasani, temperaturat do të variojnë nga 20°C deri në 29°C, me mot të ngrohtë dhe të thatë në përgjithësi. Reshjet do të jenë të pakta dhe të përkohshme, duke bërë që dita të jetë e përshtatshme për shëtitje dhe aktivitete të ndryshme.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button