Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

Pamje apokaliptike nga përmbytjet në Gjermani, 93 te vdekur.

Share

Të paktën 93 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Gjermani. Sipas medieve, këto janë përmbytjet më të këqija në një shekull.

Mendohet se të paktën 1300 persona janë të zhdukur, por zyrtarët nuk janë në gjendje të japin një shifër korrekte.

Në vitin 1962, Gjermania u tronditur nga përmbytjet, që u kushtuan jetën të paktën 300 personave. Por këtë herë duket se situata është më dramatike.

Pamjet që vijnë nga ky vend nuk kanë nevojë për shumë koment:

Souce link © SYRI.net

Një kafe nga ju!

Back to top button