Aktualitet dhe Lajme

“Nuk vrava unë, gjithçka ndodhi natën”, 39-vjeçari grek mohon akuzën: Kisha pirë ilaçe gjumi, kur u zgjova në mëngjes…

Share

“Gjithçka ndodhi kur unë isha në gjumë, nuk kam lidhje me vrasjen”, kështu është shprehur 39-vjeçari grek i cili u arrestua për vrasjen e gruas së tij shqiptare shtatzënë, 41-vjeçares Gjeorgjia Murati.

Në dëshminë e tij në polici ai ka deklaruar se natën e Vitit të Ri kishte pirë ilaçe për gjumë dhe nuk kishte ndjerë asgjë se çfarë kishte ndodhur.

“Kur u zgjova në mëngjes gruaja nuk ishte në shtëpi” është shprehur 39-vjeçari.

Ai pretendon se shoku i tij, së bashku me një bashkëpunëtor të panjohur vranë Gjeorgjinë dhe ai vetë nuk e kuptoi sepse ishte në gjumë.

“Nuk kam bërë asgjë, gjithçka ka ndodhur natën teksa flija”, mësohet të ketë thënë ai në polici.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button