PërditshmëriPolitikëShqipëria

Nuk po hapej dera e makinës, incidenti që nuk u vu re në pritjen e kancelares Merkel (VIDEO)

Share

Pak më parë ajo mbërriti në Pallatin e Brigadave ku u primt me një ceremoni shtetërore nga Rama, por akoma pa hyrë në ambientet e pallatit, u regjistrua incidenti i parë.

Sapo makina me të cilën udhëtonte Merel u ndal, truproja dolit të hapte derën, po ajo nuk po hapej.

Pas disa përpjekjeve, dera u hap dhe Merkel doli nga “Benzi”.

Më pas, u regjistua incidenti i dytë, ku Rama i zgjat dorën kancelares, por ajo refuzon ta takojë duke i drejtuar grushtin, dhe duke qeshur i kujton kryeministrit rregullat anti-Covid./albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button