Aktualitet dhe Lajme

Nën akuzë për kultivim të bimëve narkotike, pranga 39-vjeçarit shqiptar në Belgjikë

Share

Një 39-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Belgjikë në kuadër të operacionit “Area”.

Sipas asaj që njofton policia nëpërmjet zyrave homologe të Interpolit është bërë e mundur arrestimi i 39-vjeçarit A. G. të cilit Gjykata e Fierit i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale kultivimi i bimëve narkotike.

“U kap në Belgjikë, shtetasi A. G., 39 vjeç, pasi Gjykata e Fierit, më datë 15.10.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Më datë 15.07.2021, gjatë kontrollit në tokën në pronësi të 39-vjeçarit, në zonën Grizë Lenginas, Fier, u gjetën të mbjella bimë narkotike cannabis sativa”, njofton policia.

Policia po vijon procedurat për ekstradimin e tij në Shqipëri.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button