Aktualitet dhe Lajme

Ndryshme brenda PS! Ikën Gjiknuri, ja kush do të jetë sekretari i Përgjithshëm i socialistëve

Share

Ndryshime brenda Partisë Socialiste. Kryesocialisti Edi Rama ka emëruar në vend të Damian Gjiknurit, Blendi Klosin si sekretar të Përgjithshëm të PS-së.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton për BalkanWeb se emërimi i Klosit është i përkohshëm deri në muajin shtator. Ndërkohë sot në Asamblenë e PS-së u zgjodh Çuçi kreu i grupit të PS-së.

Asambleja e PS po zhvillohet me dyer të mbyllura.


Huazuar nga Start News

Back to top button