Aktualitet dhe Lajme

Ndahet nga jeta reperja Enchanting

Share

Reperja Enchanting ka ndërruar jetë në moshën  26 vjeçare.

Të martën, themeluesi i 1017 Records  konfirmoi lajmin përmes mediave sociale.

Shumë i trishtuar që duhet t’i jap lamtumirën një zonje kaq të re, një ylli të vërtetë, të gjithëve do na mungojë,” ka shkruar Gucci Mane në një foto të saj në llogarinë e tij në Instagram.

Para vdekjes së saj, Enchanting u nënshkrua me labelin e tij 1017 Records në vitin 2020, për stacionin radiofonik Hot 97 të Nju Jorkut. “Ajo u shfaq në 3 albume  përpara se të largohej nga labeli në vitin 2023,” shtuan ata.

Sipas profilit të saj në 1017 Records, i cili është ende aktiv në faqen e internetit të labelit, Enchanting “filloi të ndiqte muzikën rreth moshës 18 vjeçare .

Reperja foli për nevojën për të gjetur stilin e saj pasi më parë mendonte se ajo dukej si “një fëmijë i vogël” më herët në karrierën e saj.

“Më duhej të ndihesha rehat me zërin tim,” tha ajo, sipas faqes së internetit. “Qëndrimi në studio dhe regjistrimi i vazhdueshëm, më ndihmon të gjej stilin në të cilin mund të jem e mirë.”

Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button