Aktualitet dhe Lajme

Milan heq dorë nga Broja, Everton futet në lojë për sulmuesin shqiptar

Share

Everton është shumë pranë arritjes së një marrëveshje me Chelsean për sulmuesin shqiptar Armando Broja, sipas Tutto Mercato.

Raporti nga Andrea Losapio konfirmon se Toffees janë në “pole position” për të siguruar shërbimet e shqiptarit, i cili po përballet me shumë komplikime sa i përket një lëvizje të propozuar te AC Milan.

Me gjigantët evropianë, Milan që thuhet se janë të gatshëm të ndahen me një tarifë prej 25 milionë paundësh për një titullar të sigurt, Everton është gati të hyjë për të prishur pazaret!

Chelsea është i prirur të mbledhë fonde dhe është i hapur për shitjen e Brojas, i cili ka ende katër vjet në marrëveshjen e tij aktuale. Raporti gjithashtu hodhi poshtë Wolves si një tjetër klub anglez me 22-vjeçarin në radarin e tyre.

Everton mund të përfundojë nënshkrimin e Armando Brojas shumë shpejtë. Me profilin e tij të moshës dhe një tarifë të përballueshme pavarësisht nga kohëzgjatja e kontratës së tij, Broja mund të përfaqësojë një investim të mirë për Everton.

Ndonëse nevoja do të kishte qenë më e ngutshme nëse do të kishte kaluar transferimi i propozuar i Dominic Calvert-Lewin te Newcastle United, por Sean Dyche pa dyshim do të jetë i etur për të shtuar fuqinë e zjarrit në të gjitha repartet.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button