Aktualitet dhe Lajme

Mbytet varka në brigjet e Tunizisë, 13 emigrantë humbin jetën, 27 të zhdukur

Share

Tjetër tragjedi në det. 13 emigrantë sudanezë humbën jetën, ndërsa 27 rezultojnë të zhdukur, kur varka në të cilën udhëtoni u fundos pranë brigjeve të Tunizisë.

Zyrtari shtoi se në bordin e varkës që u nis nga porti Sfax, Tunizi, ndodheshin 42 shtetas sudanezë, dy prej të cilëve u shpëtuan.

“Alarm Phone”, një mbështetje e pavarur për njerëzit që kalojnë Detin Mesdhe në rrugën për në Bashkimin Europian, njoftoi të mërkurën se roja bregdetare tuniziane shpëtoi 105 persona të cilët rrezikonin të mbyteshin.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button