Aktualitet dhe Lajme

Lihet në burg kryebashkiaku Jorgo Goro, ndryshon masa për juristin

Share

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion, ka lënë në burg kryebashkiakun e Himarës, Jorgo Goro.

GJKKO vendosi të ndryshojë masën vetëm për juristin, Bilbil Aliaj, ish-drejtor i ASHK Drejtoria Vendore Vlorë, ku nga “arrest në shtëpi”, u vendos të lihet në masën “detyrim paraqitje”.

Ai ra në prangat e policisë me urdhër të SPAK më 23 mars, pasi akuzohet nga Prokuroria e Posaçme se ka shpërdoruar detyrën duke tjetërsuar dy prona.

Bashkë me Goron janë arrestuar edhe katër persona të tjerë, dy prej të cilëve janë lënë në “arrest shtëpie”.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button