Aktualitet dhe Lajme

Kulluri: PD e Bashës pushoi së ekzistuari nga ana ligjore. Mund të jetë grupim tjetër, parti e re

Share

Sekretari i Marrëdhënieve me Publikun, Edvin Kulluri deklaroi në emisionin “3D nga Alban Dudushi” se nga ana ligjore Partia Demokratike e z. Lulzim Basha ka pushuar së ekzistuari.

“Ky grupim politik në emrin e Partisë Demokratike pushon së ekzistuari. Nga pikëpamja juridike situata është e qartë dhe nuk ka nevojë për koment. Ky është një fakt që këtë e ka vendosur drejtësia për të cilën ne kemi thënë që do e respektojmë”.

Gjithashtu Kulluri u shpreh se patjetër që do merret një vendim në këtë situatë sepse do ketë një kontakt me strukturat.

Duke komentuar vendimin e sotëm të Gjykatës së Apelit për kthimin e vulës dhe logos zyrtare grupimit të Rithemelimit drejtuar nga Sali Berisha, Kulluri u shpreh se kjo çështje nuk duhet të vazhdoj pafund nëpër gjykata, ndaj sikurse u shpreh ai, nuk është i mendimit që të ndiqet në instanca të tjera.

“Për mendimin tim nuk duhet të ndiqet më kjo çështje nëpër gjykata duke vazhduar pafund kjo çështje”.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button