Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor 31 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Share

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 93.3 lekë dhe do të shitet me 105.1 lekë. Monedha evropiane euro do të blihet me 102.9 lekë dhe do të shitet me 104.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 106.6 lekë dhe do të shitet me 109.4 lekë. Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 119.2 lekë dhe do të shitet me 121 lekë.


Huazuar nga Start News

Back to top button