Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor 20 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Share

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 89.5 lekë dhe do të shitet me 90.8 lekë.

Euro do të blihet me 100.6 lekë dhe do të shitet me 101.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 104 lekë dhe do të shitet me 105.5 lekë. Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 115.2 lekë dhe do të shitet me 117.2 lekë.


Huazuar nga Start News

Artikuj të ngjashëm

Back to top button