Aktualitet dhe Lajme

Kamza me një shkollë të rindërtuar, Rama: Do jetë gati për 700 nxënës dhe mësues

Share

Një tjetër shkollë është rindërtuar në Kamëz!

Qeverisa e cila ka vënë një qëllim që deri në fund të vitit do ndërtojë 100 shkolla të reja në të gjithë Shqipërinë, së fundmi ka realizuar rikonstruktimin e shkollës “Fatos Lami”.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Rama shprehet se kjo shkollë do jetë gati për 700 nxënësit dhe mësuesit e saj.

“Mirëmëngjesi dhe me një tjetër shkollë që po rilind në Kamëz, “Fatos Lami” për 700 nxënësit dhe mësuesit e saj, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button