Aktualitet dhe Lajme

Hungari/ Makina e garave humb kontrollin dhe përplas spektatorët, katër të vdekur

Share

Kanë humbur jetën katër persona , pasi një makinë që kishte marrë pjesë në garë në Hungari, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me spektatorët.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur edhe disa persona, gjendja e të cilëve nuk dihet ende.

Policia njoftoi se ende nuk dihet pse makina, që ka marrë pjesë në garën dy-ditore në veri të Hungarisë, ka dalë prej rrugës.

Përplasja ka ndodhur mes qytezave Labatlan dhe Bajot në qarkun verior Komarom Esztergom, e cila ka bërë të ditur se ka nisur hetimet.

Shumë ambulanca dhe helikopterë me ekipe shpëtimi janë parë në skenën e incidentit dhe garat janë ndalur menjëherë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button