Aktualitet dhe Lajme

Humb jetën minatori në Martanesh, plagoset rëndë një tjetër

Share

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një një nga galeritë e minierave në Krastë të njësisë Martanesh, ku për pasojë ka humbur jetën një minator.

Ndërkohë, është plagosur rëndë një tjetër minator, i cili është dërguar me urgjencë me helikopter drejt Spitalit të Traumës, pasi ndodhet me gjendje të rëndë për jetën.

Disa minatorë janë plagosur që nga fillimi i vitit ne minierat e vendit, ndërkohë që vazhdimisht raportohet për mungesë të kushteve në punë, duke rrezikuar jetën e punonjësve.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button