Aktualitet dhe Lajme

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e shtunë 29 korrik 2023

Share

DASHI
Jeni në grahmat e një periudhe energjie dhe aventure të madhe, gati për të zbuluar horizonte të reja dhe për të përballuar çdo sfidë që ju del përpara; kini kujdes me paratë megjithatë, kjo nuk është koha më e mirë për investime të rrezikshme ose shpenzime të padobishme/sekondare. Përqendrohuni te prioritetet, si dashuria, ku ka disa pengesa për të kapërcyer, por asgjë që nuk mund të zgjidhet me komunikim të mirë dhe të shëndetshëm. Në përgjithësi, përpiquni të tregoni më shumë lidership dhe të hyni në perspektivën se ekuilibri i brendshëm është thelbësor për të menaxhuar më mirë çdo aspekt të jetës suaj.

DEMI
Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox, do të bënit mirë të përqendroheni në aftësitë tuaja sociale, mbajtja e marrëdhënieve me të tjerët të gjalla (dhe të forta) do t’ju ndihmojë si mendërisht ashtu edhe për rezultatet konkrete. Forma fizike nuk është në krye, por shtrëngoni dhëmbët dhe vazhdoni rrugën tuaj sepse nuk është në të vërtetë koha për t’u dorëzuar! Nëse arrini të mbani ritmin e duhur do të arrini rezultate të mira nga fundi i gushtit deri në fillim të shtatorit, mos lejoni që financat tuaja pak të lëkundura (ose të paktën nuk keni aq shumë burime në dispozicion, ashtu siç dëshironi) t’iu dekurajojnë. Mençuria dhe intuita shumë e fortë për momentin, të dyja do t’ju çojnë larg.

BINJAKËT
Kujdes nga disa probleme në dashuri, rreziku i “komplikimeve” është mjaft i lartë në këtë periudhë por mjafton të hapni një dialog të sinqertë me partnerin për të zgjidhur gjithçka. Pajtueshmëria me të tjerët është e nivelit të lartë, siç është komunikimi, ndaj do të bënit mirë të investoni më shumë kohë në karrierë dhe projekte personale; mes tyre mund të ketë diçka shumë konstruktive që mund t’ju çojë në majë dhe t’ju japë sukses dhe kënaqësi. Energjia po dështon pak por është normale, jeni të zënë me shumë aktivitete dhe punë, kështu që ndjehet lodhja, në këtë rast përpiquni të ndani pak kohë për të pushuar dhe për t’u çlodhur. Shkëputja nga priza për disa ditë dhe trajtimi i vetes me një udhëtim/pushim të vogël, është çelësi për t’u rikuperuar më mirë!

GAFORRJA
Jeni energjik dhe i vendosur, me këtë qëndrim do të mund të arrini përmirësime të mira sa i përket karrierës, lidershipit dhe kreativitetit; megjithatë fati nuk duket shumë në anën tuaj, veproni me kujdes dhe gjithashtu kushtojini vëmendje financave sepse kjo rrezikon të jetë një periudhë e stuhishme në sferën ekonomike… ndoshta ka shumë shpenzime ose keni pasur më pak të ardhura se ju prisnit. Do të duhet të zgjidhni mirë çdo veprim dhe të gjeni fjalët e duhura, veçanërisht për rastet më delikate. Dhe mos harroni të shkoni në kërkim të aventurave të reja!

LUANI
Është koha të ngadalësoni pak ose të ndaloni, jeni të lodhur për shkak të shumë gjërave me të cilat jeni të zënë dhe duhet një pushim. Energjitë fizike po dështojnë, përkundrazi ato mendore janë në krye dhe po ju lejojnë të kujdeseni për marrëdhëniet me të tjerët dhe të ruani anën “shpirtërore”. Prandaj, e dhëna që trupi ju jep është të përqendroheni më shumë në ekuilibrin e brendshëm dhe të kujdeseni më mirë për veten për të shmangur zhgënjimin (dhe thjesht të jetoni në një mënyrë më të shëndetshme). Kreativiteti dhe imagjinata mund t’ju japin një dorë të madhe në këtë kuptim, fokusohuni në këtë aspekt dhe do të rikuperoheni më shpejt nga sa mendoni.

VIRGJËRESHA
Është një moment ulje-ngritjesh sipas horoskopit të Paolo Fox: nga njëra anë jeni duke shkëlqyer në marrëdhëniet ndërpersonale, duke i çuar marrëdhëniet dhe komunikimin në një nivel shumë të lartë, nga ana tjetër ndjeni se në dashuri gjërat nuk po shkojnë më mirë dhe se edhe karriera është e paqëndrueshme… Gjëja e parë që duhet bërë në këtë rast është të reflektoni mbi prioritetet, duke filluar nga pikat kyçe të jetës dhe të kuptoni se çfarë po shkon keq (si dhe si të zgjidhni çdo problem) për të përballuar pengesat. Balanca e shkëlqyer e brendshme që keni do t’ju ndihmojë shumë. Financa të qëndrueshme por jo shumë, shmangni shpenzimet e çmendura apo të papërshtatshme!

PESHORJA
Kohët e fundit fati duket se ju ka kthyer shpinën, ka pasur një ndalesë në procesin tuaj të rritjes ose kanë ndodhur ngjarje të bezdisshme të papritura. Mos u shqetësoni: ruani qetësinë dhe merruni me një problem në të njëjtën kohë, vetëm në këtë mënyrë do të dilni mirë (ose të paktën me dëmtime të reduktuara). Nga ana tjetër, në dashuri gjërat shkojnë shumë më mirë dhe çiftet më të qëndrueshme mund të mendojnë për “hapjen cilësore” klasike në marrëdhënie, duke përqafuar bashkëjetesën, martesën apo një fëmijë. Në çdo rast shmangni vendimet e nxituara si dhe mbani në sy aspektin ekonomik, si individual ashtu edhe familjar!

AKREPI
Për ju që nuk keni frikë nga sfidat, është një në rrugë e sipër, një shumë kërkuese që do të testojë aftësinë tuaj për të menaxhuar paratë; gjithçka do të lidhet me një çështje delikate pune, tregohuni të kujdesshëm në zgjedhjen e ndonjë bashkëpunëtor sepse pranë jush duhet të keni vetëm njerëz kompetentë dhe të besuar. Për më tepër, nëse mendoni se dashuria është një pengesë e përhershme, relaksohuni dhe prisni kohë më të mira (të cilat do të vijnë shumë shpejt). Jeni shumë energjikë dhe me dëshirë të madhe për të bërë gjëra, por edhe për të dëgjuar trupin tuaj sidomos kur ju kërkon të ndaloni për një moment…

SHIGJETARI
Kohët e fundit ju duket se nuk jeni mirë me askënd, ose se nuk jeni në gjendje të krijoni ndjeshmëri të vërtetë me të tjerët… dhe nëse në këtë rreth bën pjesë edhe partneri juaj (ose njerëzit me të cilët keni marrëdhëniet më të mira), duhet bërë diçka për të kuptuar se çfarë po ndodh. Aftësia juaj për t’u përshtatur është e lakmueshme, por ndoshta këtë herë e keni bërë shumë shpejt, pa studiuar me kujdes një situatë në të cilën keni rrëshqitur dhe tani jeni duke u përballur me disa dyshime ose pavendosmëri që kushtëzojnë marrëdhëniet ndërpersonale. Edhe dashuria është paksa e luhatshme, por mos u shqetësoni, mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe jepini dorë të lirë krijimtarisë suaj!

BRICJAPI
Horoskopi i Paolo Fox nënvizon se si energjitë tuaja po rriten në qiell, ju mund të bëni gjithçka kur jeni në këtë gjendje fizike (për të mos përmendur mendore)! Keni shumë ide dhe projekte për të nisur, por mbani në mend se një planet në kundërshtim mund të vendosë shkopin në rrota, veçanërisht në sferën financiare. Është e vërtetë që këmbëngulja shpesh ju bën të fitoni edhe sfida jashtëzakonisht të vështira, por mos i nënvlerësoni vështirësitë e kësaj periudhe dhe përballuni seriozisht me to. Dashuria, ndër të tjera, në këtë periudhë mund të jetë një fushë e vërtetë e minuar, por mos harroni se edhe lulet më të bukura lindin në kushtet më të vështira…

UJORI
Disa mund të ndihen paksa “në kuti” në këtë periudhë, si në dashuri ashtu edhe në punë, por ka vetëm një rrugëdalje nga kjo turbullirë: t’u tregoni të gjithëve aftësitë tuaja të lindura drejtuese, një karakteristikë e cila (së bashku me energjinë e madhe që ju keni) do t’ju vendosë “në krye të një treni” ose në çdo rast do të rivendosë bashkëkonsiderimin dhe besueshmërinë tuaj. Të tjerë, nga ana tjetër, po përballen me ndonjë problem shëndetësor dhe kanë nevojë për pushim. Dhe pastaj ka nga ata që kërkojnë një ide, një intuitë të mirë për të bërë një ndryshim në jetën e tyre: për këtë do të duhet ende kohë, ndoshta dhe shumë kohë…

PESHQIT
Përjetoni këtë periudhë me qetësi dhe mendjelehtësi, ju keni lënë mënjanë humorin tuaj të keq dhe ankthet në favor të një ekuilibri më të mirë të brendshëm në emër të paqes! Fokusohuni në cilësinë e marrëdhënieve dhe jo në sasi, duke u shqetësuar mbi të gjitha për marrëdhëniet më të rëndësishme në jetën tuaj, të cilave do të bënit më mirë t’u jepnit më shumë hapësirë ​​(sidomos nëse kohët e fundit keni lënë pak pas dore dikë, ndoshta partnerin ose anëtarët e familjes dhe miqtë më të mirë). Nuk është koha për shpenzime impulsive, madje edhe sfera profesionale duket se po ecën paksa ngadalë, por mbani mend se çdo përparim kërkon kohë dhe gjithsesi jeni në rrugën e duhur!


Huazuar nga Start News

Back to top button