Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Gjoricë, ushtroi dhunë fizike ndaj babait të tij dhe më pas i dogji me zjarr stallën

Share

Lajm nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër

Bulqizë:

Ushtroi dhunë fizike ndaj babait të tij dhe më pas i dogji me zjarr stallën e bagëtive dhe një mjet pune traktor, kapet dhe vihet në pranga 33-vjeçari.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, arrestuan në flagrancë shtetasin N. L., 33 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë. Ky shtetas, ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij 65- vjeçar, dhe më pas i ka djegur me zjarr stallën e bagëtive dhe një mjet pune traktor.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprat penale “Dhunë në familje”, “Shkatërrim i pronës me zjarr”.

Një kafe nga ju!

Back to top button