Aktualitet dhe Lajme

Fundjava për plazh, ja sa do të shënojë termometri të shtunën dhe të dielën

Share

undjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme dhe të nxehta.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

The post Fundjava për plazh, ja sa do të shënojë termometri të shtunën dhe të dielën appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button