Aktualitet dhe Lajme

FOTO/ Francë-Belgjikë, publikohen formacionet zyrtare

Share

Francë-Belgjikë është edhe sfida padyshim më e rëndësishme dhe me e forta e fazes së 1/8 të Euro 2024. Të dy teknikët Deschamps dhe Tedesco kanë publikuar edhe formacionet zyrtare

FRANCA (4-3-1-2): Menja; Hernandez, Saliba, Upamekano, Kunde; Tçuameni, Kante, Rabio; Grizman; Mbape, Turam | Trajner: Didier Deshamp

BELGJIKA (4-3-3): Kastils; Theate, Vertonghen, Faes, Kastanje; Karrasko, Onana, De Bryjn; Doku, Lukaku, Openda | Trajner: Domeniko Tedesko
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button