Aktualitet dhe Lajme

EMRI/ Dyshohet se e ndihmoi të arratisej pas vrasjes së Arian Gosës, shoqërohet në polici shoku i Habib Rexhës

Është shoqëruar në polici shoku i Habib Rexhës, pasi dyshohet se e ndihmoi atë të arratisej pasi vrau Arian Gosën në Kavajë.

Personi në fjalë është Ervis Kurti, i cili pritet të merret në pyetje në lidhje me ngjarjen.

Rexha ka thënë në dëshminë e tij se ka qenë bashkë me shokun e tij kur ka parë Arjan Gosën rastësisht duke pirë kafe në një lokal në Kavajë dhe ka marrë armën duke shkuar pranë tij.

Autori ka pranuar se shoku i tij nuk ishte në dijeni të krimit që ai do të kryente, megjithate pas vrasjes është larguar me të në drejtim të Kukësit.

 
Huazuar nga Albeu.com

Artikuj të ngjashëm

Back to top button