Aktualitet dhe Lajme

Emrat/ Sekuestrohen dy armë zjarri dhe municion luftarak, vihen në pranga dy persona në Tiranë

Share

 Policia e Tiranës, ka vënë në pranga dy persona, ndërsa janë sekuestruar dy armë zjarri, municion luftarak dhe një sasi lënde narkotike e llojit kokainë. 

Grupi hetimor ka nisur punën për të zbardhur veprimtarinë kriminale dhe lidhjen e tyre me grupe të tjera.

Të arrestuarit janë Edevaldo Haxhiu, 39-vjeç, banues në Tiranë Azemvllasi Elezi.

Ky i fundit në momentin e ndalimit, nuk i është bindur urdhrave të punonjësve të Policisë, por ka tentuar të largohej dhe gjatë tentativës për t’u larguar ka hedhur në tokë, një armë zjarri pistoletë.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button