Aktualitet dhe Lajme

Do bëjmë rekurs në Gjykatën e Lartë për vulën

Share

Pas mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, Lulzim Basha, deklaroi se do të bëjë rekurs sepse e konsideron jo të ligjshëm vendimin e apelit ër vulën e PD, e cila iu dha zyrtarisht Sali Berishës.

Basha vijoi duke thënë se demokratët nuk do të tërhiqen dhe se shqiptarët do të kenë alternativën që presin në zgjedhjet e ardhshme.

“PD do të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë, pasi e konsideron jo të ligjshme vedimin e marrë nga gjykata e apelit. Ka ardhur koha që t’i jepet fund paligjshmërisë 34 vjeçare që mban Shqipërinë peng të një grupi individësh. Në Shqipëri ka ardhur koha të fitojë drejtësia dhe jo padrejt.”, tha Basha.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button