Aktualitet dhe Lajme

Deklarata e Ramës për UÇK-në, ‘irritohet’ Vetëvendosja: Pa Fatos Nanon s’do kishte Edi Ramë

Share

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, i ka reaguar kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, pasi ky i fundit në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, tha se “Pa Rugovën s’do të kishte UÇK”.

Në formë ironike Dugolli ia ka kthyer kryeminsitrit të Shqipërisë Edi Rama, duke i ‘acaruar’ akoma raportet mes Ramës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

“Pa Fatos Nanon nuk do të kishte Edi Ramë”, ka shkruar Dugolli në Facebook, të hënën./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button