Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraNë BulqizëPërditshmëri

Bulqizë/ Plagoset minatori niset urgjentë drejt Tiranës

Nje tjetër aksident ka ndodhur paraditen e sotme në një nga minierat e Bulqizës, ku është plagosur një minator duke dëmtuar njërën këmbë.

I plagosuri është dërguar me urgjencë pranë spitalit të Bulqizës ku ka marrë ndihmën e parë. Burime pranë spitalit bëjnë me dije se i plagosuri ka fraktura të rënda, më konkretisht thyerje të këmbës. Pritet që të niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar pasi mungojnë mjekët specialistë dhe kirurgë.

Back to top button