Aktualitet dhe Lajme

Bllokoi foltoren, përjashtohet me 10 ditë deputeti Noka. Ja vendimi për 4 deputetët e tjerë

Share

Sekretariati i Etikës ka përjashtuar me 10 ditë, deputetin e PD, Flamur Noka, për shkak të sjelljes së tij në seancën e fundit plenare.

Kujtojmë që Partia Socialiste kërkoi masë për edhe për deputetë të tjerë, Gazmend Bardhin, Ervin Salianjin, Luan Baçin dhe Edi Palokën, por për të katërt këto nuk u mor asnjë masë.

Në mbledhjen e Sekretariatit të Etikës, deputetët Noka e Baçi u shprehen se ata nuk do t’i ndalë asgjë për të ngritur zërin ndaj padrejtësive, pasi janë të zgjedhur nga populli opozitar.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button