Aktualitet dhe Lajme

Billie Eilish flet për raportin me Jesse Rutherford pas ndarjes

Share

Gjërat janë ende mirë mes Billie Eilish dhe Jesse Rutherford.

Sipas një fragmenti të pabotuar nga kopertina e saj e Rolling Stone që u shfaq më 17 maj – në të njëjtën ditë me albumin e saj të tretë në studio Hit Me Hard and Soft – këngëtarja është ende në marrëdhënie miqësore me ish partnerin e saj.

“Ai është me të vërtetë një nga njerëzit e mi të preferuar në botë,” i tha ajo publikimit. Këngëtarja me sa duket konfirmoi se është beqare për momentin, por gjithashtu u shpreh se nuk ka interes për t’u rikthyer në një lidhje sa më shpejt.

“Kam në plan të mos takohem më kurrë”, bëri shaka nëntë herë fituesja e Grammy para se të sqaronte deklaratën e saj. “Kjo nuk është e vërtetë, padyshim. Por jo, nuk e shoh veten të jem në një lidhje me dikë derisa të gjej  personin e duhur”.

Komentet e reja të Eilish vijnë pikërisht një vit pasi përfaqësuesi i saj konfirmoi ndarjen e saj nga Rutherford. Dyshja, të cilët u panë për herë të fundit së bashku në Coachella në prill 2023, ishin në lidhje për më pak se një vit përpara se t’i jepnin fund romancës.

“Mund të konfirmojmë se Billie dhe Jesse u ndanë miqësisht dhe mbeten miq të mirë”, tha përfaqësuesi i këngëtares në një deklaratë. “Të gjitha thashethemet për tradhëtijanë të rreme. Të dy janë aktualisht beqarë.”

Billie u bëri jehonë komenteve të ngjashme në Stories në Instagram atë gusht, kur një fans e pyeti se si ishte raporti i saj me rokerin. “Vetëm miq shumë shumë të mirë,” shkroi ajo për këngëtarin e The Neighborhood, duke shtuar, “Shtëpia ime përgjithmonë”./Lapsi.al

 

 Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button