Aktualitet dhe Lajme

Bashkëshortja e tij po hetohet për korrupsion, Rama mesazh kryeministrit të Spanjës: Kurrë mos u dorëzo, nevojitet qëndrueshmëri ndaj gënjeshtarëve

Share

Bashkëshortja e Kryeministrit të Spanjës po hetohet për korrupsion. Rama ka ndarë në rrjetet Sociale një mesazh për të duke i thënë se e vërteta mbizotron gjithmonë dhe se do ketë mbështetje nga Shqipëria.

Postimi i Ramës:

I dashur @sanchezcastejon! Është privilegj të kem miqësinë tuaj dhe mundësinë për të punuar me ju në këto kohë të trazuara për vlerat dhe parimet në të cilat besojmë dhe luftojmë. Të kesh ty si udhëheqës të lëvizjes sonë socialiste do të thotë të udhëhiqemi në përpjekjet tona nga një njeri me mençuri dhe integritet të pamohueshëm. Ju keni të gjithë mbështetjen tonë në këto kohë ku më shumë se kurrë nevojitet qëndrueshmëri ndaj gënjeshtarëve, shpifësve dhe manipuluesve të fakteve nga skajet e sferës politike. Është nder të qëndroj pranë jush. Arritja juaj e presidencës së qeverisë përmes zgjedhjeve të ndershme dhe legjitime, dhe falë politikës së ndershmërisë, solidaritetit dhe vullnetit të pamëshirshëm për dialog që keni dhënë për kombin tuaj, është një arsye bindëse për të vazhduar luftën. Për Spanjën, për Evropën dhe për të gjithë ne. Kurrë mos u dorëzo, kurrë mos u dorëzo, mos dysho kurrë se e vërteta do të mbizotërojë miku im i dashur.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button