Aktualitet dhe Lajme

Basha uron Tajanin per zgjedhjen ne krye te Forza Italia

Share

Me një postim në Twitter, Lulzim Basha ka uruar Antonio Tajanin për zgjedhjen e tyre në krye të Forza Italia.
Duke i uruar suksese në krye të partisë, Basha shprehet me se pret me padurim të takohet e të bashkëbisedojë në familjen e PPE për bashkëpunimin mes PD dhe Forza Italia dhe forcimin e marrëdhënieve mes dy partive dhe Shqipërisë me Italinë.

Postimi i plotë:

Congratulazioni ad Antonio Tajani per la sua elezione come Segretario Nazionale di Forza Italia. Sono profondamente convinto che la sua leadership e la sua visione siano all’altezza delle sfide importanti dinanzi al suo partito, all’Italia e a tutta l’Europa. Non vedo l’ora di discutere in seno al PPE delle prospettive future tra Forza Italia e il Partito Democratico e di come possano rafforzare ulteriormente la collaborazione per rendere ancora più salda la partnership strategica fra i nostri due paesi.🇦🇱🇮🇹🇪🇺


Huazuar nga Start News

Artikuj të ngjashëm

Back to top button