PërditshmëriPolitikëShqipëria

SPAK “godet” RTSH-në, arrestohet ish-drejtori dhe 3 punonjës

Share

Arrestohet ish- drejtori i RTSH-së Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë të televizionit. Gëllçi është liruar nga detyra si drejtor i përgjithshëm i  RTSH më 21 maj të këtij viti.

Vendimi u bë i ditur nga vetë RTSH, e cila në një kronikë të përgatitur atëherë deklaroi se atij i kishte mbaruar mandati i qëndrimit në detyrë.

Këshilli Drejtuesi i RTSH votoi me 8 vota pro shkarkimin e Gëllçit, ndërkohë që drejtimi i televizionit i ka kaluar zv.drejtorit Martin Leka.

Nuk dihen ende motivet që kanë çuar në arrestimin e tij.

/lajmifundit.com/

Back to top button