Aktualitet dhe Lajme

Apeli dënon Belerin me dy vite burg, Kokaveshi, shërbim prove! I hapet rrugë zgjedhjeve në Himarë! Ambasadorja greke: Është deputet i PE ndaj…

Share

Gjykata e Apelit të Posaçëm vendosi të dënojë Alfred Belerin me dy vite burg, duke lënë kështu në fuqi vendimin e GJKKO.

Ndërsa bashkëpunëtori i tij Pandeli Kokaveshi eshte denuar me sherbim prove.

Ne perfundim te seances, ambasadorja greke foli per media teksa tha se fatkeqesisht Himara vijon te drejtohet nga persona te pazgjedhur.

“Eshte shkelur perzumimi i pafajesise. Zoti Beleri eshte i zgjedhur dhe duhet te marre pjese ne cdo mbledhje te PE sipas ligjeve” – tha ajo.

Me vendimin e Apelit tashem i hapet rruge edhe zhvillimit te zgjedhjeve ne Bashkine Himare.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button