Aktualitet dhe Lajme

Aksidentoi turisten 33-vjeçare nga Nepali, Gjykata e Beratit cakton “arrest shtëpie” për 20-vjeçarin

Share

Gjykata e Shkallës së Parë të Jurisdiksionit të Përgjithshëm Berat ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 20-vjeçarin Emilio Zema, që aksidentoi me motorr tre ditë më parë turistet nga Nepali, shtetasen S.Th,33-vjeçe.

Aksidenti ndodhi tre ditë më parë në qendër të qytetit,tek Ura Varur. Motorri,me targa BP 293,që drejtohej nga 20-vjeçari Emilio Zema,duke qarkulluar nga Ura e Goricës në drejtim të Urës së Varur,ka goditur një tursite nga Nepali,që po kalonte nga njëra anë e rrugës në tjetrën,e shoqëruar nga disa turistë të tjerë.Përplasja ka qënë aq e fortë saqë turistja S.Th,33-vjeçe dhe drejtuesi i motorrit,Emilio Zema,20-vjeç,janë përplasur në asfalt,të plagosur rëndë.

Ata janë transportuar drejt Spitalit Rajonal Berat,ku 20-vjeçari ndodhet ende i shtruar dhe nën kujdesin e mjekëve për shkak të plagëve të shumta që ka marrë,ndërkohë që turistja 33-vjeçe S.Th,pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore,është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë,ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button