Aktualitet dhe Lajme

Aksidentohet ambulanca në Fier, dy të lënduar

Share

Shoferi i një ambulance ka humbur kontrollin dhe ka ka dalë nga rruga në aksin rrugor “Lushnjë-Fier”, në fshatin Vajkan. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme.

Policia bën me dije se ka nisur hetimet për shoferin e ambulancën,shtetasin E. T., 34 vjeç, banues në Fier.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar drejtuesi i ambulancës dhe infermjerja, shtetasja A. Ç., 33 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatëa së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

The post Aksidentohet ambulanca në Fier, dy të lënduar appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button