Aktualitet dhe Lajme

Aksident i rëndë në Turqi, 10 të vdekur dhe 39 të lënduar

Share

Të paktën 10 persona humbën jetën dhe 39 të tjerë u plagosën në Turqinë jugore kur një autobus ndërqytetës u përplas me tre automjete të tjera në një autostradë qendrore, tha ministri i Brendshëm Ali Gerlikaya.

Autobusi , i cili po udhëtonte nga Dijarbakır për në Stamboll, u përplas me një kamion dhe dy automjete të tjera në rajonin Tarsus pranë qytetit mesdhetar të Mersinit, tha ministri në një postim në X.

https://twitter.com/FlashFeed365/status/1794794774849097928/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1794794774849097928%7Ctwgr%5Ee162d60fd4c9ead75c321a0b81574da65f15ce66%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.vizionplus.tv%2Fpamjet-aksident-tragjik-ne-turqi-10-te-vdekur-dhe-39-te-lenduar%2F

Qeveria theksoi se ka nisur një hetim për shkaqet e sakta të aksidentit.

https://twitter.com/NationalIndNews/status/1794802141279961215/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1794802141279961215%7Ctwgr%5Ee162d60fd4c9ead75c321a0b81574da65f15ce66%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.vizionplus.tv%2Fpamjet-aksident-tragjik-ne-turqi-10-te-vdekur-dhe-39-te-lenduar%2F
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button